Archiv novinek

26. 06. 2019

GRATULUJEME OCENĚNÝM FILMŮM

V rámci celovečerního programu se rozdalo několik festivalových cen. Dokumentární snímek, který si odnesl cenu pro nejlepší dokument tohoto ročníku, „Svadbári“, přivezl Peter Kružic z Banskej Štiavnice. Snímek, který porota vyhodnotila jako nejlepší animovaný film, „No(Be)e“, představila Nathalia Aguilera Lopez z Ostravské univerzity a nejlepší hraný film, „Naděje umírá po poledni“, má na svědomí střihač, scénárista a režisér Tomáš Richtr z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Absolutním vítězem osmého ročníku Svitavské klapky se stal skvělý animovaný snímek „Pod Mrakem“ od Filipa Diviaka a Zuzany Čupové z UTB.

Diváckou cenu získal snímek „ŽŮŽO LABŮŽO“. Vůbec poprvé v historii festivalu tak nejvíc hlasů od diváků získal film, který byl oceněn v rámci soutěže pro střední a základní školy Svitavská klapka Junior.

21. 06. 2019

PROGRAM FESTIVALU

Známe program osmého ročníku festivalu. Porota ohodnotila filmy ze soutěže Svitavská klapka Junior i filmy přihlášené do hlavního festivalového programu. Kteří filmaři své snímky představí zjistíte v programu. Pro větší rozlišení si obrázek stačí rozkliknout.

03. 04. 2019

SOUTĚŽ SVITAVSKÁ KLAPKA JUNIOR STARTUJE

Žáci základních a středních škol mohou opět přihlašovat své filmy do dalšího ročníku soutěže Svitavská klapka Junior.

Propozice soutěže a návod, jak přihlásit své filmy najdete v záložce Svitavská klapka Junior.

Přihlášené filmy hodnotí odborná porota a na úspěšné soutěžící čekají nejen zajímavé věcné ceny, ale především pozvání na festival Svitavská klapka. Zde dostanou ocenění autoři příležitost představit film festivalovému publiku na velkém plátně ve svitavském kině Vesmír, kde je vyhlášení soutěže součástí programového bloku.

Uzávěrka soutěže je 25. 5. 2019.

25. 06. 2018

SEDMÝ ROČNÍK FESTIVALU JE ZA NÁMI

V sobotu 23. června se v kině Vesmír a Alternativním klubu Tyjátr uskutečnil sedmý ročník Festivalu neprofesionálního filmu Svitavská klapka. Promítání třiceti krátkometrážních filmů hraného, animovaného i dokumentárního charakteru bylo obohaceno i o výstavu fotografií Pavla Diase s názvem Tvář dostihu. o hudební vystoupení postaraly kapely Listí v louži a München Konflikt.

Soutěž pro mladé filmaře Svitavská klapka Junior opět oceňovala nadějné filmaře ze SŠ v kategoriích hraný (1. místo získal Filip Alex Svoboda - Salaš Helsinki) a animovaný film (1. místo si odvezla Andrea Janovská - Voňavka). 

Rozdávány byly také ceny festivalu. Jako nejlepší hraný film byl vybrán snímek „Zase přes Třebovou“ od Radima Vaňouse, nejlepším dokumentem porota vyhlásila „Norig(h)e“ Tomáše Martínka a nejúspěšnějším animovaným filmem se stal příběh „O červené Karkulce“ Martiny Holcové. Diváckou cenu získal snímek „Paraziti“ od Ivany Zapletalové a absolutní vítězem se stal film Radima Svobody „Cornelia“.

 

01. 06. 2018

VERNISÁŽ FOTOGRAFIÍ TVÁŘ DOSTIHU PAVLA DIASE

Svůj fotografický cyklus Tvář dostihu z prostředí světových dostihových závodišť představí pan fotograf Pavel Dias. 
Výstava má silný příběh, sám autor o fotografiích po návratu z výstavy v Teheránu téměř 20 let nevěděl, proto, když se s nimi loni v listopadu opět setkal, rozhodl se je znovu ukázat na veřejnosti v symbolickém odstupu čtyřiceti let. 
Unikátní fotografie, které navštívily mnoho galerií nejen v České republice, ale především v zahraničí, představý v poutavém vyprávění pan profesor Dias, vernisáž zahájíme 23. 6. v 16 hodin.

27. 05. 2018

PŘIHLAŠOVÁNÍ FILMŮ PRODLOUŽENO DO 4. 6.

Od několika filmařů už nám přišly dotazy na termín uzavření přihlášek, protože ještě renderují, odevzdávají v příštím týdnu apod. A protože takové situace známe moc dobře sami, rozhodli jsme se prodloužit termín všem.
UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK FILMŮ na festival Svitavská klapka i do soutěže Svitavská klapka Junior je tedy prodloužená až do pondělí 4.6.!

25. 03. 2018

STARTUJE SOUTĚŽ SVITAVSKÁ KLAPKA JUNIOR 2018

Žáci základních a středních škol mohou přihlašovat své filmy do dalšího ročníku soutěže Svitavská klapka Junior.

Propozice soutěže a návod, jak přihlásit své filmy najdete v záložce Svitavská klapka Junior.

Na výherce opět čekají zajímavé ceny a především možnost představit svůj film na velkém plátně ve svitavském kině v rámci programu festivalu Svitavská klapka.

18. 03. 2018

ÚČAST V POROTĚ POTVRDIL MARIÁN POLÁK

Jedním z porotců letošního ročníku bude opět skvělý režisér a dokumentarista Marián Polák!

15. 03. 2018

FESTIVAL MÁ NOVÉHO ŘEDITELE

Novým ředitelem festivalu se stal Tomáš Polách, absolvent oboru střih na UTB ve Zlíně, kde v současnosti pokračuje studiem magisterského programu.

Tomáš se na organizaci festivalu podílel i v minulých letech a svou znalostí filmového prostředí přináší mnoho pozitivních změn.

14. 03. 2018

SVITAVSKÁ KLAPKA STARTUJE SEDMÝ ROČNÍK

Sedmý ročník festivalu se bude konat opět ve svitavském kině, tentokrát nikoli v prosinci, ale 23, června!

Zapište si červnovou sobotu do kalendáře a přijďte si užít Svitavskou klapku poprvé jako letní festival.

Máte film, který byste rádi na festival přihlásili? Podívejte se do sekce „pro filmaře“ v hlavním menu.

Kontakt

ředitel festivalu

Tomáš Polách

tel.: +420 731 727 110

svitavskaklapka@gmail.com

Partneři

hlavní partneři

svitavy pardubicky kraj logo sks

partneři

kratena dtp stejkr biofilms_logo_bitmap_black_whiteback

mediální partneři